• Slávnostné ukončenie školského roka 2023/2024

• 12.07.2024 14:16
        • 28. júna 2024 sa v priestoroch Mestskej športovej haly v Trenčíne uskutočnilo slávnostné ukončenie školského roka 2023/2024. Po slávnostnom prejave a básnickom prednese boli žiaci odmenení – niektorí ale pokarhaní – za vzorné správanie, prospech a reprezentáciu školy. Následne si žiaci prevzali z rúk triednych učiteľov vysvedčenia, spoločne sa vyfotili a rozpŕchli sa prázdninovať. Všetkým prajeme príjemné prežitie letných prázdnin a tešíme sa na opätovné stretnutie v septembri.

• Odborná prax TL: Letecká základňa Malacky-Kuchyňa

• 12.07.2024 14:18
        • 25. júna 2024 navštívili žiaci II. a III. ročníkov Leteckú základňu Malacky-Kuchyňa. Na mieste sa zúčastnili náborovej prednášky do Ozbrojených síl Slovenskej republiky, prezentácie o histórií, úlohách a fungovaní leteckej základne Malacky a na záver uskutočnili prehliadku samotnej základne a leteckej techniky.
          Fotky z akcie si môžete prezrieť na tomto odkaze.

• Účelové cvičenie pre I. a II. ročníky, Kurz ochrany života a zdravia pre III. ročníky a Po stopách H. Ch. Andersena

• 26.06.2024 13:34
        • 13. júna 2024 prebehlo v športovom centre M-Šport v Trenčíne Účelové cvičenie pre I. a II. ročníky, Kurz ochrany života a zdravia pre III. ročníky našej školy a akcia zameraná na čitateľskú gramotnosť Po stopách H. Ch. Andersena. Žiaci boli na jednotlivých stanovištiach poučení o zásadách ochrany života a zdravia a následne si svoje poznatky aj na mieste otestovali: precvičili si Heimlichov manéver, obväzovanie rán, protišokové opatrenia, zásady civilnej ochrany, orientáciu v teréne či nosenie zranených na nosidlách. Následne bola pre žiakov pripravená akcia Po stopách H. Ch. Andersena, v rámci ktorej boli žiaci poučení a otestovaní ohľadom života a diela tohto významného autora. Po skončení akcie mali žiaci dodatočne možnosť zvyšný čas v centre stráviť účasťou na rôznych športových aktivitách a súťažiach.

• Odborná prax TL: Stredná odborná škola Policajného zboru

• 19.06.2024 07:45
        • 11. júna 2024 absolvovali žiaci III. ročníka odbornú prax na Strednej odbornej škole Policajného zboru v Pezinku. Žiaci sa oboznámili a prakticky vyskúšali externý športový areál, kriminalistické polygóny, strelecký trenažér a daktyloskopiu. Takisto využili možnosť pozrieť si ukážky bojových umení a sebaobrany a následne si prakticky vyskúšať základné kopy, chmaty, pády a krytie.

• Odbor TL: Medzinárodný deň detí – Bezpečne na cestách

• 21.08.2024 11:20
        • 1. júna 2024 absolvovali žiaci a žiačky II.A a III.A/C dynamické ukážky prác záchranných zložiek ako figuranti k Medzinárodnému dňu detí. Akcia pozostávala zo simulácie záchrany osôb z havarovaného vozidla.
          Z prevráteného autobusu boli naši žiaci zachraňovaní zložkami Integrovaného záchranného systému (Hasičský a záchranný zbor, Policajný zbor a Zdravotná záchranná služba). Každý žiak mal určenú rolu zranenej osoby, pričom mohol sledovať činnosť záchranných zložiek. Akcia dopadla veľmi dobre, žiaci boli spokojní a vďační, že si mohli na vlastnej koži vyskúšať rolu zranenej osoby. Bola to pre našich žiakov výborná skúsenosť.

• Školská divadelná družina II.B: Deň detí

• 10.06.2024 13:52
        • 28. a 30. mája 2024 odohrali členovia školskej divadelnej družiny z triedy II.B v priestoroch MŠ LINGUA a MŠ Šafárikova v Trenčíne vystúpenie pri príležitosti Medzinárodného dňa detí.

• Rozlúčka s maturantmi

• 12.09.2024 13:33
        • 24. mája 2024 prebehla v priestoroch Spojenej školy internátnej, Ľ. Stárka 12 v Trenčíne rozlúčka s našimi maturantmi. Na rozlúčku s budúcimi absolventmi si žiaci nižších ročníkov pripravili bohatý program. Žiaci I.A si nachystali vtipné scénky sprevádzané tanečným predstavením, pričom žiaci I.B takisto predviedli niekoľko tanečných vystúpení. Žiaci II.A sa s maturantmi rozlúčili básnickým prejavom, kým žiaci II.B pre maturantov pripravili vtipné aktivity zamerané na hádanie názvov piesní a mien rozprávkových postáv. Žiaci III.A maturantom spríjemnili akciu spoločnými tancami, kým žiaci III.B a III.C pripravili aktivity zamerané na hádanie povolaní a napodobňovanie učiteľov. Na záver vystúpili sami maturanti, ktorí pre učiteľov pripravili kvíz, v ktorom si preverili, ako ich učitelia za tie roky dobre spoznali. Na záver maturanti poďakovali členom učiteľského zboru za štyri roky intenzívnej práce, prevzali si vysvedčenia a odfotili sa s tablami. Všetci zúčastnení v závere tiež popriali maturantom pevné nervy v nadchádzajúcom akademickom týždni a veľa šťastia na blížiacich sa maturitách.

• Školská divadelná družina II.B: Soľ nad zlato

• 21.06.2024 10:56
        • 22. mája 2024 odohrali členovia školskej divadelnej družiny z triedy II.B v MŠ Východná v Trenčíne veršované divadelné predstavenie „Soľ nad zlato“ sprevádzané pestrofarebnými kostýmami, maľovanými kulisami, hudbou a spoločným tancom.