Návšteva galérie a divadelného predstavenia Veselé paničky Windsorské

12. marca 2024 žiaci a žiačky I.A, I.B, II.A, II.B zo Súkromnej strednej odbornej školy navštívili Galériu M. A. Bazovského a divadelné predstavenie Veselé paničky Windsorské.
Deň začali návštevou Hotela Elizabeth, kde si žiaci mohli prezrieť rímsky nápis na hradnej skale, ktorý je venovaný pamiatke víťazstva Rimanov nad germánskymi Kvádmi. Neskôr sa premiestnili do galérie M. A. Bazovského, kde si žiaci a žiačky mohli pozrieť osobitý pohľad autora na slovenskú krajinu, zátišia i figurálne kompozície. Bazovský vo svojich dielach bravúrne, emotívne a presvedčivo zachytáva podstatu slovenskej krajiny a základnú filozofiu života jej obyvateľov. Vo svojej zbierkotvornej činnosti sa inštitúcia orientuje na slovenské výtvarné umenie 20. a 21. storočia. V zbierkovom fonde galérie sa okrem diel M. A. Bazovského nachádzajú významné diela výtvarníkov z trenčianskeho regiónu i umelcov celoslovenského významu. Na krátkodobých premenných výstavách galéria prezentuje diela zo slovenskej, ale aj medzinárodnej umeleckej scény formou kolektívnych i individuálnych podujatí.
Po prezentácii galérie sa žiaci presunuli cez hlavné námestie v Trenčíne pred posádkový klub ODA Trenčín, kde si pozreli
komédiu - Veselé paničky Windsorské od Williama Shakespeara (príbeh z čias kráľovnej Alžbety). Po skončení predstavenia išli žiaci a žiačky domov.