Odborná prax TL: Lezecká stena

Žiaci a žiačky III.A triedy zo Súkromnej strednej odbornej školy absolvovali 30. novembra 2023 cvičenie na lezeckej stene.
V rámci teoretickej časti žiaci najprv absolvovali prednášku s názvom Horolezectvo v priestoroch Špeciálnej školy v Trenčíne, kde im boli vysvetlené zásady lezenia na umelej stene, skalo-lezectva, zimného lezenia mixov a ľado-lezectva, vysokohorského lezenia, expedičného horolezectva, alpinizmu, skialpinizmu, pretekárskej činnosti v lezení (drytooling, umelá stena, lezenie na obtiažnosť a na čas) a v skialpinizme (preteky jednotlivcov, dvojíc, povinná výstroj) a precvičili si viazanie uzlov (dvojitý osmičkový, lodný, dračí uzol).
Lezecká časť prebiehala v priestoroch Lezeckého centra Trenčín pre jednu skupinu na Lezeckej stene pod dohľadom certifikovaného inštruktora lezeckého centra a na Bouldrovej stene pre druhú skupinu pod dohľadom učiteľa telesnej a kondičnej prípravy.
Fotky z akcie môžete vzhliadnuť na tomto odkaze.