Odbor TL: Súťaž Železný hasič

Žiačky IV. ročníka zo Súkromnej strednej odbornej školy sa 30. novembra 2023 zúčastnili súťaže Železný Hasič vo Zvolene.
Za mimoriadne nepriaznivých poveternostných podmienok dobrovoľní hasiči mesta Zvolen v spolupráci so zamestnancami katedry protipožiarnej ochrany Drevárskej fakulty pripravili na dopravnom ihrisku súťaž o titul Železný hasič. Súťažilo sa v troch kategóriách: ženy, muži a hasiči z povolania. Títo si zmerali sily na 300-metrovej prekážkovej trati, ktorá preverila ich sily a hasičské zručnosti, ktoré boli ešte sťažené zásahovým odevom a vecnými prostriedkami. Súťaže sa zúčastnilo celkom 52 pretekárov, ktorí v plnom počte zvládli nástrahy a prekážky náročnej trate. Naša žiačka Zdenka Smrčková sa umiestnila na krásnom 5. mieste. Srdečne gratulujeme.