EXPERT Geniality show

Dňa 28. novembra 2023 sa vybraní žiaci prvých ročníkov zúčastnili celoslovenskej vedomostnej súťaže EXPERT Geniality show. Súťažiaci si volili spomedzi ponúknutých tém podľa vlastného záujmu. Medzi témy ponúkané v školskom roku 2023/2024 patrili:

• Od Dunaja k Tatrám (slovenské dejiny, umenie, šport, biológiu, geografiu, aktuality, slávne osobnosti Slovenska)
  • Svetobežník (poznatky z fyzickej, politickej a humánnej geografie)
  • Mozgolamy (logické hádanky, postupnosti, zaujímavé slovné úlohy, kombinačné, pojmové myslenie)
  • Do you speak English? (základné jazykové zručnosti – čítanie s porozumením, gramatika, slovná zásoba, komunikácia – a reálie anglicky hovoriacich krajín.
  • Tajomstvá prírody (poznatky z biológie, fyziky, astronómie a chémie)
  • Góly, body sekundy (poznatky z histórie a druhov športov, o rekordoch, olympiádach, športovcoch, fyziológii tela športovcov, strave)