Odborná prax TL: Krajské operačné stredisko Trenčín – odbor krízového riadenia

Žiaci a žiačky III. ročníka zo Súkromnej strednej odbornej školy 23. novembra 2023 absolvovali odbornú prax na pôde Krajského operačného strediska, na odbore krízového riadenia. Krízové riadenie zabezpečuje výkon štátnej správy na úseku civilnej ochrany obyvateľstva, riadenia štátu v krízových situáciách, hospodárskej mobilizácie, obrany štátu a integrovaného záchranného systému.
Na začiatok odbornej praxe žiakov privítal vedúci odboru krízového riadenia p. Kočan, ktorý mal pestrú prezentáciu o ich odbore. Prezentácie boli zamerané na civilnú ochranu obyvateľstva, krízové a mimoriadne situácie, núdzový stav a tiesňovú linku 112.
Nakoniec mali naši žiaci možnosť vidieť a prakticky si vyskúšať činnosť operátora na tiesňovej linke 112.