Odborná prax TL: Streľby v priestoroch strelnice DM ARMY

Weapon handling a streľby z pištole P-09 a samopalu vz. 58 P.

Žiaci a žiačky III. ročníka zo Súkromnej strednej odbornej školy pod dohľadom inštruktora strelieb mali 14. septembra 2023 možnosť vyskúšať si streľbu z pištole a samopalu v priestore strelnice DM ARMY v Trenčíne.

Prvým bodom bolo oboznámenie žiakov s bezpečnostnými opatreniami a ich prísnym dodržiavaním. Nasledovala ukážka manipulácie so zbraňou, zborka, rozborka (rozobratie a zloženie zbrane). Ďalším bodom boli odprezentované takticko-technické údaje jednotlivých zbraní (váha, dostrel, smrtiaci účinok, kaliber...) a v neposlednom rade ukážka streľby zo strany inštruktora s vysvetlením, ako sa postaviť, kde mieriť a dýchať. Nakoniec si mohli žiaci pod dohľadom inštruktora po skupinkách vystreliť zo spomínaných zbraní.

Po streľbách prišlo vyhodnotenie odbornej praxe, pričom inštruktor vyjadril spokojnosť ohľadom disciplíny. V neposlednom rade žiaci boli spokojní, resp. nadšení. Odborná prax splnila svoj účel, nedošlo k žiadnemu úrazu a žiaci sa tešia na ďalšiu možnosť prísť si opäť zastrieľať.