Odborná prax TL: Deň otvorených dverí na Akadémii Policajného zboru Slovenskej republiky

Žiaci a žiačky III. ročníka zo Súkromnej strednej odbornej školy absolvovali 9. novembra 2023 odbornú prax na Akadémii Policajného zboru SR v Bratislave. Presun zo železničnej stanice Trenčín do Bratislavy a späť vykonali vlakom, na vrátnici Akadémie ich už čakal kadet, ktorý ich navigoval do hlavnej auly Akadémie.
Slovo si vzal rektor Akadémie, ktorý vo svojom príhovore oboznámil žiakov o Akadémii Policajného zboru a jej poslaním. „Akadémia Policajného zboru v Bratislave je štátna vysoká škola, zabezpečujúca vzdelávanie a výchovu príslušníkov Policajného zboru a ďalších bezpečnostných služieb. Poslaním akadémie je najmä pripravovať vysokoškolsky kvalifikovaných príslušníkov Policajného zboru a pracovníkov pre odborné pracoviská Ministerstva vnútra SR a ďalších štátnych a neštátnych bezpečnostných služieb“.
Ďalším bodom bola venovaná pozornosť k prijímaciemu konaniu, študijným odborom a možnosť štúdia na partnerských školách, ktoré predstavila vedúca študijného oddelenia p. Mgr. Mária Humenská PhD.Hlavnými študijnými odbormi na akadémii sú bezpečnostno-právna ochrana osôb a majetku (Počet prijatých uchádzačov: 100) a bezpečnostno-právne služby vo verejnej správe (Počet prijatých uchádzačov: 60). Partnerskými školami Akadémie Policajného zboru v Bratislave v rámci programu Erasmus+ sú napríklad Policejní akademie České republiky v Prahe, Univerzita obrany v Brne, Estonian Academy of Security Sciences v Talline, Polizeiakademie Niedersachsen v Nemecku alebo The Police Academy of the Netherlands v Holandsku“.
Posledným bodom bolo umožnené našim žiakom prezrieť si priestory Akadémie, externý športový areál alebo kriminalistické polygóny, prakticky si vyskúšať strelecký trenažér a takisto možnosť pozrieť si ukážky bojových umení a sebaobrany a následne si prakticky vyskúšať základné kopy, chmaty, pády a krytie. Po skončení sa žiaci presunuli na železničnú stanicu v Bratislave a vykonali presun do Trenčína. Odborná prax splnila svoj účel, žiakom sa veľmi páčilo a počas dňa sa nestal úraz.