• Odborná prax TL: Hasičský zbor v Trenčíne

• 09.05.2024 10:53
      • Žiaci a žiačky III. ročníka absolvovali 11. apríla 2024 odbornú prax na Krajskom riaditeľstve Hasičského zboru v Trenčíne. Na vrátnici žiakov privítal poverený funkcionár a vykonal prednášku o Hasičskom zbore zameranú na jeho štruktúru, úlohy a poslanie. Ďalej sa venoval výkonnostným normám z fyzickej a psychickej zdatnosti.
        Následne sa žiaci presunuli k technike, kde si vypočuli prednášku o výstroji a technike.
        Žiaci si mohli techniku prezrieť a obliecť sa do hasičskej výstroje. Potom hasiči vytiahli autá a vykonali údržbu ako je umývanie a ošetrenie techniky. Nakoniec žiakom priblížili príslušníci hasičského zboru poslednú akciu, ktorú vykonali. Dňa 30. marca, pred ôsmou hodinou ráno bola ohlásená dopravná nehoda dvoch dodávkových motorových vozidiel, ktorá sa stala v priestore križovatky na ceste č. II/517 v katastri mesta Považská Bystrica. Na miesto udalosti boli postupne vyslaní šiesti príslušníci Hasičského a záchranného zboru s dvomi zásahovými vozidlami. Po príchode hasičov na ohlásené miesto bolo zistené, že v dôsledku udalosti zostalo jedno z postihnutých vozidiel prevrátené na boku. Havarované vozidlo prevážalo 85ks tlakových nádob, z ktorých časť sa nachádzala na vozovke. Pri dopravnej nehode sa z dvoch účastníkov, ktorí boli mimo vozidiel, zranila jedna osoba. Následkom udalosti havarované vozidlá čiastočne blokovali jeden jazdný pruh, pričom z jedného z vozidiel vytekali prevádzkové kvapaliny. Hasiči vymedzili miesto udalosti a vozidlá zabezpečili proti vzniku požiaru. Súčasne zranenému vodičovi poskytli do príchodu zdravotných záchranárov predlekársku prvú pomoc.
        Príslušník hasičského zboru (veliteľ p. Dudák) prisľúbil odbornú prax v mesiaci máj 2024, cvičenie potápačov a simuláciu dopravnej nehody.
        Fotky z akcie si môžete prezrieť na tomto odkaze.