SOCIÁLNY PEDAGÓG

Na škole môžete požiadať o odbornú konzultáciu sociálnu pedagogičku

PhDr. et Mgr. Alenu Laboreckú

ssostn.laborecka@gmail.com

KONZULTAČNÉ HODINY

streda 07:30-15:30

kabinet všeličoho - 1. poschodie

SOCIÁLNA PEDAGOGIČKA POSKYTUJE

• Poradenstvo pre žiakov zo sociálno znevýchodnených rodín.
  • Výkon odborných činností v  rámci prevencie, intervencie  pre deti a žiakov ohrozených sociálno-patologickými javmi, zo sociálne znevýhodneného prostredia, drogovo závislých alebo inak znevýhodnených detí,  ich zákonných zástupcov a pedagogických zamestnancov škôl.
  • Zabezpečovanie sociálneho servisu pre žiakov.
  • Poradenská, konzultačná a informačná činnosti pre rodičov, spolupráca s nimi pri hľadaní optimálnych prístupov pri výchove.
  • Pohovory so žiakmi, ich rodičmi, triednymi učiteľmi.
  • Riešenie narušených sociálnych vzťahov v rodinách a triedach.
  • Spolupráca so štátnymi inštitúciami a zariadeniami poradenstva a prevencie vzdelávacími inštitúciami: úradom práce - sociálnou kuratelou, súdom, políciou, mestským úradom,  CPPPaP a pod..
  • Práca v triednych kolektívoch za účelom vytvorenia lepšej atmosféry a klímy v triede.
  • Mapovanie sociálno-patologických javov v škole.
  • Predchádzanie  konfliktom, agresii a šikanovaniu medzi žiakmi.
  • Riešenie problematického správania žiakov - záškoláctvo, šikanovanie, kriminalita, extrémizmus, mravné a sociálne poruchy v správaní.
  • Poskytovanie pomoci žiakom pochádzajúcim z dysfunkčných a sociálne znevýhodnených rodín.
  • Poskytovanie poradenstva rodičom detí + individuálne konzultácie v oblasti prevencie sociálno-patologických javov.
  • Plnenie úloh sociálnej výchovy, podpora prosociálneho. etického správania, sociálno-pedagogickej diagnostiky prostredia a vzťahov.