17. november – Deň študentstva a Deň boja za slobodu a demokraciu

Dňa 16. novembra 2023 sa na našej škola oslavoval deň študentstva, ktorý bol spojený s imatrikuláciami našich prvákov a oslavou dňa boja za slobodu. Žiaci tento deň odštartovali slovenskou hymnou. Na začiatku boli formou prezentácií a videí oboznámení s témou, dôvodmi prečo a významom 17. novembra. Následne si vyzdobili triedy farbami Slovenskej republiky, rôznymi heslami, ktoré sa volali na ulici počas tohto dňa, a kľúčmi.
Žiaci III. ročníka následne začali pripravovať program pre prvé ročníky na imatrikulácie. Pre našich prvákov si pripravili rôzne aktivity ako napríklad vedomostný kvíz, ako pre budúce opatrovateľky, tak aj pre technické lýceum. Ďalej si pripravili Mystery Box, kedy museli žiaci uhádnuť, čo sa nachádza v krabici alebo nakŕmiť spolužiaka jogurtom so zaviazanými očami. Za úspešne splnené úlohy dostali žiaci sladkú odmenu, no za nesplnenie ich čakal trest v podobe rôznych jedál ako napríklad sardinky, zázvor, zemiaky, jablká a podobne.
Deň sme ukončili vyhodnotením súťaže o najlepšie vyzdobenú triedu a uprataním tried. Akcia žiakov vedomostne posunula vpred a oboznámila ich s históriou Slovenskej republiky.